چرا از پروژکتور استفاده می کنیم ؟

جالب است بدانیم که سالها قبل ،پروژکتور فقط شامل ویدئو می شد نه دیتا پروژکتور ، اما امروزه تمام پروژکتورها هر دو کارایی را دارند. بنابراین ویدئو پروژکتور گستره وسیعی از محصولات را دربر می گیرد که از...

امروزه در مدارس ، دانشگاه ها ، کارگاهها، سایتهای کامپیوتری ، موسسات زبان ، ادارات دولتی و خصوصی ، کنفرانس ها ، گالری ها ، مراکز نظامی و عملیاتی، دموی محصولات و خدمات، و نیز منازل (سینمای خانگی) شاهد استفاده از ویدئوپروژکتور یا دیتا پروژکتور هستیم و تاکنون انواع مختلفی از آن به بازار عرضه شده است.

جالب است بدانیم که سالها قبل ،پروژکتور فقط شامل ویدئو می شد نه دیتا پروژکتور ، اما امروزه تمام پروژکتورها هر دو کارایی را دارند. بنابراین ویدئو پروژکتور گستره وسیعی از محصولات را دربر می گیرد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.
پروژکتورهای سینمای خانواده ، پروژکتورهای تجاری ، پروژکتورهای کلاسی ، پروژکتورهای پیکو و حتی پروژکتورهای سه بعدی . البته امروزه شاهد تلفیق امکانات این پروژکتورها با یکدیگر نیز هستیم.
به بیان ساده تر ، ویدئو پروژکتور یا دیتا پروژکتور دستگاهی مبتنی بر لامپ و لنز (عدسی) است که تصاویر و اطلاعات کامپیوتری و ویدئویی خود را از منابع مختلف نظیر: کامپیوتر، ویدئو پخش DVD، انواع پلیرها، دوربینهای فیلمبرداری ، دوربین دیجیتال ، تلویزیون و غیره دریافت نموده و پس از پردازش آن، با بزرگنمایی قابل توجهی به روی صفحه ، نمایش می دهد. البته میزان بزرگنمایی بستگی به لنز و نیز فاصله دستگاه از پرده نمایش نیز دارد.
در یک کلام هر کجا که استفاده از تصویر ، بهتر و موثر به نظر برسد , ویدئو پروژکتور می تواند کارایی داشته باشد.

Copyright © 2015 - www.bahiraei-white-board.ir. All Rights Reserved
Design by: DARIUSH ZAMANI