چرا باید شیوه کارم را عوض کنم؟

تخته تعاملی یا برد هوشمند ، پتانسیل لازم برای تغییر شیوه تدریس معلم را دارد. اما ممکن است این سوال بپیش آید که ، “چه مشکلی با نحوه کارکردن من وجود دارد ؟ تا به حال از پس این کار برآمده ام – چرا باید ب

همیشه تخته سیاه بقدر کفایت خوب بوده ، حالا چرا باید شیوه کارم را عوض کنم؟

تغییر روش :
تخته تعاملی یا برد هوشمند ، پتانسیل لازم برای تغییر شیوه تدریس معلم را دارد. اما ممکن است این سوال بپیش آید که ، “چه مشکلی با نحوه کارکردن من وجود دارد ؟ تا به حال از پس این کار برآمده ام – چرا باید برگ برنده ام را عوض کنم“؟
تغییر آسان نیست – خصوصا وقتی که برای رسیدن به منطقه امن ، سخت تلاش کرده باشید. ممکن است از ایده تغییر، طفره بروید ، خصوصا وقتی که درحال چیدن ثمره کارتان هستید و به نقطه ای رسیده اید که پس از سالها تمرین ،کار دیگر برای شما آسان شده است .
در این باره دلایل خوبی وجود دارد که چرا باید شیوه کارتان را عوض کنید . دنیای پیرامون ما به شیوه های مختلفی به سرعت در حال تغییر است. نگاه کنید به اینکه :
• چگونه ارتباط برقرار می کنیم – در این باره به تلفن های همراه و ایمیل فکر کنیم
• چگونه اطلاعات بدست می آوریم
• برآورده کردن نیاز فراگیران ، پرداختن به نیازهای شغلی آینده آنان
شما در جهان در حال تغییر نمی توانید ثابت و بی تحرک باقی بمانید. اما دلایل قانع کننده دیگری وجود دارد که چرا شما باید با چالش تغییر روبرو شوید. چرا شما در وهله اول معلم شدید؟ شاید بگویید: ” می خواهم تفاوت ایجاد کنم ، می خواهم دروضعیت کودکان تغیر ایجاد کنم. “آیا شما هنوز هم همین احساس را دارید؟ اگر اینطور باشد ، آیا این حرف را قبول دارید که اگر خودتان نخواهید در خود تغییر ایجاد کنید ، آیا آنوقت می توانید انتظار داشت که در دیگران نیز تغییر ایجاد کنید ؟
اگر تدریس فقط یک کار صرف برای شماست – ابزاری برای کسب درآمد زندگی – پس ایجاد تغییر ممکن است اولویت شما نباشد. اما اگر تدریس یک رسالت برای شما محسوب می شود ، بنابراین شما هر چه تغییری که لازم باشد برای رسیدن به نیازهای فراگیرانتان انجام می دهید.
آیا شما همیشه خود را یک شاگرد می دانید ؟ آیا می خواهید معلم بهتری شوید؟ آیا قصد کرده اید که عقب نمانید ؟ اگر پاسخ به این سوال ها “بله” است شما احتمالامی خواهید که برای یادگرفتن ابزارهای جدید ، تغییر متد ها تلاش کنید و خودتان و فراگیران را از مزایای آن بهره مند سازید.
در صورتیکه تغییر در شیوه کارتان را مشکل می دانید ،از خودتان بپرسید ، ” در وهله اول چرا کار تدریس را شروع کردم – مگر برای این نبود که در دیگران تغییر ایجاد کنم؟

Copyright © 2015 - www.bahiraei-white-board.ir. All Rights Reserved
Design by: DARIUSH ZAMANI